Minust

Minu lugu karmoškaga

Kõik algas sellest, et aastal 2006 võtsin osa Rikka Ivvani pillilaagrist. Läksin sinna laagrisse Seto kannelt õppima, aga sattusin karmoškat proovima. Tõenäoliselt paar lugu ma selgeks sain, aga toona see jäigi sinnapaika. 

2008. aasta sügisel tuli Värska Muusikakooli karmoškat lisapillina õpetama Toomas Valk. Haarasin kohe võimalusest kinni ja alustasin õpinguid. 2009. aasta kevadel sain endale esimese isikliku pilli – musta värvi korpusega “Tšaika”. 

2009. aasta suvel juhtus ka teine märgiline sündmus. Juhuslikult kuulsin sõbralt infot ühe ägeda pillilaagri kohta ja lasin emal korraldajale helistada – ise ei julgenud. Laagriks Rahvapillilaager Võrumaal.

Sain sellest laagrikogemusest väga suure elamuse, et ilmselt oli pinginaaber lõpuks minu juttudest vingest laagrist täiesti tüdinud.

Aastaid on mööda läinud, aga igas suves on ikka üks konstant – ikka Rahvapillilaager Võrumaal, kus juba 2012. aastast olen saanud end proovile panna karmoškaõpetajana.

Juuresoleval pildil olen 2006. aastal karmoškat mängimas Rikka Ivvani pillilaagris. 

Minu eesmärk

Pean oluliseks näidata, et karmoška ei ole mingi igav ja mõttetu pill, vaid sellega on võimalik mängida (väikeste mööndustega) peaaegu kõike – krakovjakist Šostakovitšini!

Kontakt

Minuga saad ühendust:

Kirjuta mulle ruti@karmoska.ee

Helista 59 006 830

Otsi mind üles FBs